Pamiętaj o dziadostwie

Pamiętajcie o dziadostwie

Znasz ten dowcip?

Mały Jasiu ma urodziny i wypatruje przez okno gości.
Nagle mówi do mamy:
– Mamo wujek i ciocia idą!
– Nie mówi się wujek i ciocia tylko wujostwo.
Jasiu wygląda dalej.
– Mamo kuzyn i kuzynka idą!
– Jasiu nie mówi się kuzyn i kuzynka tylko kuzynostwo.
Dzieciak patrzy dalej, zauważył babcię i dziadka i mówi do mamy:
– Mamo dziadostwo idzie.

I tym właśnie dowcipem, który przez niektórych mylnie odebrany może być jak obraźliwy dla dziadków, chciałbym przypomnieć Ci o tym, że przed nami dwa bardzo ważne dni. Czyli Dzień Babci i Dzień Dziadka. Chciałbym dziś krótko zachęcić Cię do tego, abyś okazał w tych dniach swoim dziadkom trochę ciepła i zadbał o to, aby przyjemność zrobić też dziadkom swoich dzieci. Tak wypada.

Sam na myśl o tym, że przez weekend będę musiał odwiedzić cztery domy odczuwam lekką słabość, bo to będzie męczące. Ale mam też świadomość, że będzie to miłe i pożyteczne, bo sprawimy radość rodzinom z czterech domów. Czuję wręcz jeszcze większy smutek, że jeden z moich dziadków nie żyje, a jedna babcia mieszka w Niemczech i nie będę miał możliwości, aby ją odwiedzić.

Dziadkowie to wyjątkowe osoby dla każdego z nas. To oni bardzo się o nas troszczą, to oni w nocy zamiast spać zastanawiają się nad tym, jak tam układa się wnuczkom. To oni najbardziej nas rozpieszczali i o to oni chcą dla nas jak najlepiej. Dlatego, nawet jeśli przez cały okrągły rok jesteś idealnym wnukiem czy idealną wnuczką, to apeluję: uczcij te dwa wyjątkowe dni jeszcze bardziej. Jeśli możesz, to odwiedź dziadków, bo tym razem to nie mały Jasiu siedzi w oknie wyczekując gości, ale robią to właśnie Twoi dziadkowie, którzy czekają na Ciebie.

Jeśli nie możesz ich odwiedzić, to po prostu się z nimi skontaktuj. Da im to wielką radość.

I proszę, zadbaj o to, aby w przyszłości Twoje dziecko też pamiętało o swoich dziadkach i poświęcało im swój czas bez zbędnego upominania.

Bo tak sobie myślę, że każdy ma w życiu jakiś cel. Wiadomo, chcemy mieć zdrowie, wygodne życie, pieniądze. Ale najważniejsza jest rodzina. I dla mnie głównym życiowym celem jest to, aby w przyszłości być szczęśliwym dziadkiem. Wtedy będę wiedział, że mam też szczęśliwe dzieci i szczęśliwych wnuków. Będę spokojny i spełniony.

Nawet jeśli będą mówili na mnie dziadostwo ;-). Byleby mnie odwiedzały.

Pamiętajcie o dziadostwie

Spodobało się? Daj lajka lub udostępnij znajomym. Za każdym razem, kiedy tego nie zrobisz, uronię małą łezkę.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *