Dziecko, ono zawsze poprawi Ci humor

Dziecko, ono zawsze poprawi Ci humor

Wielu z nas miało pewnie okazję niejednokrotnie obejrzeć zdjęcia czy filmy z dziećmi, po zerknięciu na które chciało nam się tylko śmiać. Podobnie jest w przypadku wielu cytatów maluchów, którymi rozkładają nas one na łopatki. A ja wczoraj doświadczyłem czegoś lepszego, otóż dowiedziałem się, że dziecko jest w stanie poprawić mi humor nawet wtedy, kiedy śpi.

Wczoraj była niedziela. Z pozoru zwykły dzień. Dla mnie jednak był to dzień wyjątkowy, a to dlatego, że mój ukochany AC Milan mierzył się z rywalem zza miedzy, czyli z Interem Mediolan. Nie wiem czy już się tym chwaliłem, ale zwyczajnie mam hopla na punkcie Milanu. Już od rana nakręcałem się więc przed meczem. Zapytałem nawet Andrzejka o to, czy Milan go wygra. W odpowiedzi uzyskałem tylko przeczące kiwnięcie głową…

No i muszę przyznać, że Andrzej zna się na piłce, bo Milan niestety poległ. Przegrali 2:3, moje serce krwawiło, ciśnienie skakało, a humor był zły. Było jakoś po 23, gdy jeszcze przed zaśnięciem stwierdziłem, że jestem zbyt zdenerwowany, aby zasnąć. Uznałem, że pójdę do sypialni Andrzejka i popatrzę na niego, jak śpi. No bo to uspokajający widok.

Spotkało mnie tam jednak coś więcej.

Andrzej spał na brzuszku. Spał snem mocnym. W pewnym momencie lekko poruszył nóżką i powiedział:

„Ta  ta”.

Śpiąc.

Przez sen.

Podświadomie czuł, że trzeba to powiedzieć, aby tatusiowi poprawić humor. Dzieci są wspaniałe, zawsze potrafią poprawić humor.

No i poprawił, bo na mojej twarzy pojawił się rogal, z którym to poszedłem do łóżka. A i serce przestało krwawić.

Została tylko blizna po kolejnej wtopie ukochanego klubu.

Spodobało się? Daj lajka lub udostępnij znajomym. Za każdym razem, kiedy tego nie zrobisz, uronię małą łezkę.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *