Nie lubisz poniedziałków? A ja nie lubię sobót!

Nie lubisz poniedziałków? A ja nie lubię sobót!

Dzieci z utęsknieniem czekają na soboty wiedząc, że przed nimi dwa dni luzu bez szkoły. Młodzież z utęsknieniem czeka na sobotę wiedząc, że będzie impreza i będzie się działo. Dorosły czeka na sobotę planując już w jaki sposób będzie odpoczywał po 5 dniach ciężkiej pracy. A ja? Ja nie lubię sobót!

Jestem leniem. Oj jestem. Z pewnością nie jestem pedantem.

A sobota właśnie, przynajmniej od 9 roku życia, kojarzy mi się ze sprzątaniem. Ja nie lubię sprzątać! Lubię chaos, lubię biurko zastawione milionem rzeczy, lubię mieć spodnie na kanapie, koszulkę na krześle, a bluzę na fotelu. Jest mi z tym dobrze. Od zawsze. Najpierw walczyła z tym moja mama, a teraz żona, która to nie dość, że systematycznie karze mi po sobie sprzątać, to jeszcze w sobotę czeka aż poodkurzam i umyję podłogi. Nienawidzę tego, ale cóż – taka była umowa przedmałżeńska. Ona gotuje, ja odkurzam.

Pamiętam, że gdy byłem nastolatkiem to zawsze powtarzałem sobie w głowie, że kiedyś przyjdzie taki dzień, że się wyprowadzę, pójdę na swoje i w soboty będę leniuchował, odpoczywał i pił piwo, a nie sprzątał. Czekałem na to z wielkim utęsknieniem. I się nie doczekałem.

Bo nie zaznałem życia kawalerskiego. Z domu rodzinnego poszedłem prosto do nowego domu rodzinnego, a w zasadzie do mieszkania. I całe szczęście, bo w domu miałbym więcej sprzątania.

Morał z tej historii jest taki, że dałem dupy i nawet przez chwilę nie żyłem na własną rękę, tak jak chciałoby tego moje singielskie ja. Dlatego zalecam Ci, abyś przed Ślubem i poznaniem wybranki swojego serca stanął na własnych nogach, pomieszkał sam i zobaczył jak to jest. Czasem sam jestem ciekaw czy podobałoby mi się życie w smrodzie, brudzie i burdelu. Szczerze mówiąc mam jednak nadzieję, że teraz się już tego nie dowiem..

Spodobało się? Daj lajka lub udostępnij znajomym. Za każdym razem, kiedy tego nie zrobisz, uronię małą łezkę.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *