Mamy badać jądra. Tylko dlaczego dopiero teraz?

Mamy badać jaja. Tylko dlaczego dopiero teraz?

Ruszyła akcja promująca samokontrolę jąder. W końcu. Dziś i pewnie w najbliższych dniach na Facebookach, portalach i blogach zobaczysz masę polskich celebrytów, którzy w dziwny lub bardzo dziwny sposób zachęcać będą Cię do tego, abyś zaczął badać swoje jądra. Celem tych badań ma być wczesne wykrecie ewentualnych zmian nowotworowych zapewniających możliwość skutecznego leczenia. Więcej o całej sprawie i metodzie samodzielnego badania jąder dowiesz się na stronie lapjaja.pl. Odsyłam Cię tam, bo sam nie o tym chcę dziś napisać.

Ja chcę zadać sobie i Wam pytanie o to: dlaczego dopiero teraz ruszyła akcja promująca samokontrolę jąder? Dlaczego od lat mówi się o samokontroli piersi? Dlaczego wszyscy lekarze: czy to rodzinni, czy ginekolodzy czy nawet położne na szkole rodzenia proszą wręcz pacjentki o to, aby samodzielnie badały swoje piersi, mówią o tym z resztą także w telewizji, na plakatach czy w szkołach, a nic nie mówi się o samokontroli jąder?

Przecież mamy równouprawnienie. Przecież mężczyźni na tym świecie też są potrzebni. Przecież rak jąder jest równie poważny, równie popularny i równie łatwy do wykrycia poprzez samokontrolę.

Dlaczego?

Ja chcę żyć, chcę być zdrowy, chcę zrobić wszystko co możliwe, aby uniknąć walki z nowotworem. A o samokontroli jąder wcześniej nie czytałem. Oczywiście, że czasem się po nich macam, ale guzków tam dotychczas nie szukałem.

Dlatego apeluję do wszystkich mądrych głów: jeśli już teraz znacie jakieś metody, dzięki którym samodzielnie możemy się badać wykrywając wcześniej różne schorzenia, to dzielcie się nimi. Dzielcie się nimi głośno i wyraźnie, aby każdy mógł zadbać o swoje zdrowie.

Dziś zacznę samokontrolę. I Tobie też polecam.

Cieszmy się z równouprawnienia i z tego że w końcu ktoś pomyślał też o facetach 😉

Spodobało się? Daj lajka lub udostępnij znajomym. Za każdym razem, kiedy tego nie zrobisz, uronię małą łezkę.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *