Sufit napinany – zmień wystrój swojego domu

Marzysz o nowoczesnym wnętrzu? Postaw na sufit napinany, który ozdobi każde pomieszczenie! Gładka, lustrzana powierzchnia sufitu nie tylko doskonale zamaskuje nierówności stropu, ale także obniży zbyt wysokie pomieszczenie, nadając mu wyjątkowego charakteru. Spersonalizowanie powierzchni sufitu doda pomieszczeniu niezwykłego efektu i świeżości. A to wszystko bez zbędnego bałaganu!

Sufit napinany, co to takiego?

Sufit napinany, nazywany jest też lustrzanym. Jest to inny rodzaj sufitów podwieszanych. Wykonany jest z foli termokurczliwej PCV lub poliestrowej tkaniny. Sufit napinany charakteryzuje się gładką powierzchnią, która odbija wnętrze pomieszczenia. Rozwiązanie to szczególnie przypadnie do gustu wszystkim osobom, które remontują stare mieszkania. Naprawa zniszczonego stropu jest kosztowna i czasochłonna. Tradycyjne tynkowanie nie zawsze jest w stanie zapewnić odpowiedni efekt. Sufit napinany znany był już od starożytności. W latach 50-tych stosowano go w fabrykach, lakierniach i obiektach przemysłowych. Do Polski trafił niedawno i zyskuje coraz większą popularność. Montaż sufitu napinanego jest dużo szybszy i generuje mniej brudu niż podwieszenie sufitu z płyt kartonowo-gipsowych. Sufit lustrzany dzięki swojej półtransparentności stwarza możliwość zamontowania ciekawego oświetlenia bądź powtórzenia motywu, który dominuje w pomieszczeniu. Sufity napinane są wodo- i ognioodporne. Dużym plusem jest tez łatwość utrzymania w czystości. Lustrzane odbicie optycznie powiększa pomieszczenie i dodaje mu elegancji.

Gdzie i po co najlepiej zamontować sufit napinany?

Sufit napinany idealnie nadaje się do wysokich pomieszczeń, na przykład w kamienicach. Pozwala ukryć zniszczenia, nierówności, zamaskować rury oraz obniżyć pomieszczenie. Z tego względu nie zaleca się montażu w mieszkaniach w bloku, gdzie pomieszczenia nie są zbyt wysokie. Sufit napinany nie wymaga wyrównywania ścian czy stropu. Projektowany jest w specjalnym programie, na podstawie dokładnych pomiarów pomieszczenia. Każdy sufit przygotowywany jest, jak ubranie u krawca, na miarę, która idealnie uwzględnia wszelkie krzywizny i nierówności, tak aby leżał doskonale. Sufity napinane montowane są pod właściwym sufitem, równolegle do niego. Używa się do tego specjalnej konstrukcji – na szynach i prowadnicach rozpościera się folię PCV, którą następnie się podgrzewa, rozciąga i idealnie dopasowuje. W przypadku tkaniny poliestrowej nie stosuje się podgrzewania. Sufity napinane mogą być błyszczące, półmatowe, matowe lub satynowe. Klient może wybrać dowolny kolor, bądź motyw, który najlepiej będzie pasował do charakteru pomieszczenia. Cały proces montażu sufitu napinanego zajmuje jeden dzień i nie generuje pyłu i brudu, co jest niezwykle komfortowe, ponieważ nie wymaga specjalnego zabezpieczania ani późniejszego uciążliwego sprzątania.

Jakie są koszty montażu sufitu napinanego?

Cena sufitu napinanego jest wyższa niż sufitu z płyt gipsowych. Jednak jego zalety, w tym trwałość, wygląd, nie inwazyjność, szybkość i czystość montażu równoważą tę różnicę. O koszcie montażu sufitu napinanego decyduje głównie powierzchnia pomieszczenia. Dodatkowo na cenę wpływa ilość rogów w pomieszczeniu i rodzaj oświetlenia, który chcemy zastosować. Wykończenie powłoki sufitu, jak również rodzaj materiału, z którego jest wykonany, także składają się na ostateczną kwotę. Obecnie za m² zapłacimy 100-300 zł.

Top content