O dziewczynce, która bardzo bała się psów

Gdy byłem mały poznałem fajną i chętną do zabawy koleżankę. Byłem zazdrosny o to, że w swoim domu miała pięknego, dużego owczarka niemieckiego. W tamtym czasie bardzo dziwiło mnie to, że ona tego psa nienawidziła.

Wtedy nie byłem w stanie zrozumieć, jak dziecko może nie cieszyć się z posiadania takiego psa. Ta nienawiść, do wszystkich już psów, pozostała jej do dzisiaj. Dziś chcę powiedzieć Wam skąd ona się wzięła.

Za każdym razem, gdy widziałem ją, jej rodziców i psa udających się na spacer, wyjeżdżających na wakacje czy spędzających czas w ogrodzie, to zawsze marzyłem o tym, abym i ja znalazł się kiedyś w takiej sytuacji. Uważałem, że każde dziecko powinno mieć psa, bawić się z nim i przyzwyczajać do pewnych obowiązków. Ona miała jednak zupełnie inne zdanie i nie wynikało ono z tego, że nie miała ochoty wyjść z nim na spacer czy nałożyć mu karmy.

Teraz rozumiem dlaczego to dziecko nie lubiło psów

Z biegiem czasu, zwłaszcza po wzięciu udziału w szkoleniu przygotowującym przyszłych rodziców do pogodzenia psa z dzieckiem zrozumiałem dlaczego moja koleżanka nie lubiła psa. W sumie to źle powiedziane, ona nie tyle go nie lubiła, co po prostu bardzo się go bała i miała z nim same złe wspomnienia. Dlaczego?

A dlatego, że jej rodzice nie zadbali o to, aby współpraca na linii pies - dziecko odpowiednio funkcjonowała. Ogromny owczarek niemiecki, jeszcze gdy była malutka, regularnie oblizywał jej twarz, później przewracał ją, gdy uczyła się raczkować i chodzić, następnie podkradał jej kanapki i wafelki, które trzymała w dłoni spacerując po mieszkaniu. Gdy podrosła to przewracał ją, gdy ta próbowała utrzymać go na smyczy. To wszystko to błędy rodziców, rodziców, którzy nie mieli świadomości na temat tego jak przygotować psa na pojawienie się dziecka.

Pies jest jedyną istotą na świecie , która bardziej kocha Ciebie niż samego siebie

J. Billing

Piękny jest ten powyższy cytat. Prawda? Jeśli i Ty chcesz, aby Twoje dziecko w przyszłości miało w psie swojego najlepszego przyjaciela wiedząc, że kocha on je ponad wszystko, to chcę Cię zachęcić do śledzenia mojego bloga. W najbliższym czasie zamieszczę tutaj artykuł, w którym opowiem Ci o tym co należy zrobić, aby pies z dzieckiem dobrze się dogadywali. Uwierz, że warto o to zadbać.
Spodobało się? Daj lajka lub udostępnij znajomym. Za każdym razem, kiedy tego nie zrobisz, uronię małą łezkę.
Zbygniew
Zbygniew
Cześć Jestem szczęśliwy, że chciało Ci się zapoznać z całą treścią tego wpisu. Mam nadzieję, że dobrze Ci się go czytało. Będzie mi bardzo miło, jeśli zechcesz zamieścić jakiś komentarz do wpisu. Ale pamiętaj - nie spamuj!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *