Jaka pościel dla niemowlaka?

Jaka pościel dla niemowlaka?

W poprzednim artykule przedstawiłem Ci garść informacji dotyczących tego jaką kupić kołdrę dla dziecka. Jako że nie pod samą kołdrą śpi dziecko, to dziś temat ten chcę poszerzyć, a właściwie uzupełnić o informacje odnośnie tego jaką warto kupić poszewkę, aby mieć dobrą pościel dla niemowlaka. Mam nadzieję, że po przeczytaniu obu tych artykułów na blogu parentingowym uzbroicie się w wiedzę, która zapewni Waszym maluszkom komfortowy sen 🙂

Kwestie ważne dla dziecka

Spodziewasz się dziecka, więc pewnie doskonale zdajesz sobie sprawę z tego, że zdecydowaną większość swojego początkowego życia spędzi ono w łóżeczku. Dlatego też już przed porodem musisz zadbać o to, aby zakupić dla niego dobrą kołdrę i fajną poszewkę, które razem złożą się na najlepszą pościel dla niemowlaka. Tu chcę powiedzieć Ci na co Twoje dziecko zwróci uwagę, przez co powinno być to dla Ciebie priorytetem.

A może zacznę od tego, na co dziecko uwagi z pewnością nie zwróci. Rzeczą tą jest poduszka, której niemowlak na początku i tak nie używa. Rodzice często zastanawiają się jaką kupił poduszeczkę i poszewkę, aby ładnie wyglądała stanowiąc ozdobę pokoju dziecięcego. Pamiętaj, nie jest to ważne. Mało tego, poduszka często stanowi zagrożenie dla dziecka, które potrafi chociażby zaplątać się w sznureczki często znajdujące się przy poduszkach, którymi przywiązuje się je do łóżeczka. Także, olej poduchę, skup się na prześcieradle i na poszewce na kołdrę.

Przede wszystkim kupujac te produkty musisz zadbać o to, aby najlepiej były one w pełni naturalne. Optymalnie byłoby zakupić pościel w 100% bawełnianą, bez żadnych domieszek innych materiałów. Zaletą produktów wykonanych z tego surowca jest to, że można prać je w wysokich temperaturach niszcząc i eliminując przy okazji wszelkie zarazki i bakterie. Kupując pościel dla małego dziecka zwróć również uwagę na to, aby była ona antyalergiczna, niestety żyjemy w takich czasach, że zdecydowana większość dzieci ma z tym duże problemy. Podsumowując: szukając idealnej pościeli dla malucha skup się na tych wykonanych w 100% z bawełny i posiadających jakieś atesty antyalergiczne. Jeśli z kolei chodzi o prześcieradełka, to niezwykle wygodne mogą okazać się te na gumce, które łatwo umieścić można na materacyku mając pewność, że w trakcie snu nie będą się przesuwać sprawiając maleństwu problemy.

Uważaj na zestawy

Każdy ojciec przed porodem dzieciaka musi zadbać o bardzo wiele rzeczy związanych z zakupem przedmiotów, które dla dziecka będą niezbędne. Z uwagi na to wielu z nas stara się iść na skróty i kupując kolejne produkty decyduje się na zakup zestawów. Jeśli chodzi o pościel dla niemowlaków to na przykład na allegro mamy pełno zestawów łączących w sobie: poduszki, kołderki, poszewki, a nawet materacyki. Kupując taki zestaw zwróć szczególną uwagę, aby każdy z jego elementów był najwyższej jakości. Często bowiem zdarza się, że sprzedawcy w celu podjarania Klienta oferują bardzo dobrej jakości materacyk, a w gratisie dorzucają kołderkę i poszewkę niskiej jakości. Nie dopuść do tego i kupując zestaw pościeli dla niemowlaka zawsze przyjrzyj się każdemu elementowi, aby był on jak najlepszej jakości.

Kwestie ważne dla rodzica i gościa

Dobra, przecież wiem, że dla Ciebie najważniejsze jest zdrowie i bezpieczeństwo dziecka, nagłówek powinien brzmieć tu „Kwestie ważne dla oka rodzica i gościa”. W każdym razie chodzi mi tu o dobór wzoru i koloru pościeli dla małego dziecka. Uwierz, że dzieciakowi nie zrobi żadnej różnicy czy spać będzie w pościeli białej, zielonej, w koniki czy w żabki. To ważne jest tylko dla Twojego oka. Dopasuj to więc do swoich potrzeb pamiętając o tym, że dziewczynki lubią róż i koniki, a chłopcy kolor niebieski i misie lub samochodziki. Obecnie w sklepach znajduje się tak dużo gatunków i rodzajów pościeli, że wybór będziesz miał bardzo szeroki, nie mówiąc o tym, że produkuje się już pościel dla dzieci z wzorami na zamówienie.

Gdzie kupić pościel dla niemowlaka?

Na koniec kilka słów o tym gdzie kupić można pościel dla niemowlaka. Chcę odradzić Ci zakup używanej pościeli na olxie. Proponuję, abyś udał się do sklepu z akcesoriami do pokoików dziecięcych, gdzie znajdziesz produkty wysokiej jakości, a także ekspedientów, których zadaniem jest udzielenie Ci pomocy w dokonaniu trafnego wyboru. Jeśli wolisz zakupy online, to w necie z łatwością znajdziesz masę sklepów, nie mówiąc o aukcjach na allegro. Pamiętaj jednak, aby przed zakupem zawsze zapoznać się z opiniami nie tylko o sprzedawcy, co o producencie pościeli, to będzie dla Ciebie ważną wskazówką!

Spodobało się? Daj lajka lub udostępnij znajomym. Za każdym razem, kiedy tego nie zrobisz, uronię małą łezkę.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *