Pierwsza wizyta i pierwsze USG: bije serduszko!

Pierwsza wizyta i pierwsze USG: bije serduszko!

W poprzednim poście pisałem Wam o tym, że dość intensywnie myślimy o tym czy wybrać państwowego czy prywatnego ginekologa. Udało nam się dojść do porozumienia: zapisujemy się i do i prywatnie i państwowo, a jeśli od początku wszystko będzie w porządku, to będziemy stawiać na rozwiązanie bezpłatne – z NFZu. Tak się składa, że w Polsce gdy chce się zapisać do lekarza, to zdecydowanie łatwiej o wolny termin u tego, który przyjmuje prywatnie. Dziś mieliśmy więc przyjemność odbyć pierwsze badanie USG w ciąży, które zrobił nam nasz doktorek. Było cudnie!

Ja wiedziałem, że na którymś badaniu będzie widać i słychać bijące serce mojego dziecka. Nie sądziłem jednak, że uda się je usłyszeć już przy pierwszej okazji. A jednak! Serce biło jak dzwon, jak dla mnie trochę za szybko, ale dowiedziałem się, że tak to ma wyglądać. Kasia na dźwięk serduszka naszego malucha popuściła kilka łez, a i ja byłem mocno wzruszony. No ale w końcu jestem facetem, więc oczy wcale mi się nie spociły 😀

W każdym razie po badaniu wniosków jest kilka

  • nie jest to ciąża urojona
  • nie jest to ciąża pozamaciczna
  • nie ma żadnych większych zagrożeń

Aby nie było tak słodko muszę powiedzieć Wam jednak o jednej rzeczy. Okazuje się, że nasze maleństwo zagnieździło się dość nisko, bo bardzo blisko szyjki macicy. Lekarz nas najpierw postraszył, a później powiedział, że póki co nie ma się czym martwić. W każdym razie, jeśli finalnie dzieciak będzie za blisko szyjki, to może się to skończyć tym, że Kasia będzie musiała leżeć, a na szyjkę założą jej jakiś szew.

W każdym razie póki co jesteśmy dobrej myśli i czekamy na kolejną wizytę u ginekologa, tym razem już państwowo. Ciekawe co tam nam powiedzą 😉 O tym już wkrótce.

No a Wy wzruszyliście się słysząc pierwsze bicie serca Waszych dzieci?

Spodobało się? Daj lajka lub udostępnij znajomym. Za każdym razem, kiedy tego nie zrobisz, uronię małą łezkę.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *