Co o ciąży może wiedzieć facet? A no coś tam może, zwłaszcza gdy kilkukrotnie przeżywa ją razem z żoną, chodzi na badania USG do ginekologa, obserwuje rozwój swojego dziecka w czasie badań prenatalnych, masuje żonie nogi i mówi do jej brzuszka.

Tak to właśnie jest w moim przypadku. Dobrze wiem, z czym mierzy się kobieta ciężarna. Wiadomo, że tego nie czuję, ale współodczuwam i uważam, że już to daje mi prawo do wypowiadania się w tym temacie. Temacie jakże pięknym i jak wspaniałym, którego owocem jest kochane dziecko.

Sądzę, że nawet z ciekawości dobrze jest poczytać opinie o ciąży przedstawiane przez faceta, mam nadzieję, że to zrobisz, a mój blog o dzieciach przypadnie Ci do gustu :-)

11 października 2018
Przesądy związane z ciążą

Przesądy związane z ciążą

Z całą pewnością przesądy związane z ciążą są zabawne, o czym wie każda matka. Utarło się bowiem wiele mitów na temat tego niezwykłego okresu w życiu kobiety. Przykładowymi przesądami związanymi z ciążą są chociażby niepatrzenie na księżyc (urodzenie łysego dziecka) czy też nienoszenie naszyjników (dziecko zaplącze się w pępowinę. Wiele z tych zabobonów nijak ma się chociażby najmniejszym stopniu […]
3 kwietnia 2018
Ja też wcale nie spieszyłem się na ten świat

Ja też wcale nie spieszyłem się na ten świat

Andrzej przyzwyczaił nas do luksusu. Urodził się idealnie w terminie zapowiadanym przez lekarza i moją żonę. Zdarza się to podobno w około 5% porodów. Jako że moja żona jest punktualna i obowiązkowa, to sądziłem, że Ania też urodzi się w z góry zaplanowanym dniu, tymczasem jednak jest zupełnie inaczej. Powiem Ci, że w przypadku pierwszego dziecka, właśnie z uwagi […]