Prezent dla przyszłego taty

Zostanie tatą to bez wątpienia jedna z najważniejszych chwil w życiu każdego mężczyzny i jako taka wymaga celebrowania oraz odpowiedniej oprawy. Wprawdzie nikt nie ma wątpliwości, że znajomi taty bardzo szybko postarają się o odpowiednie świętowanie tego wydarzenia, czasem zdarza się to nawet i bez obecności samego zainteresowanego, i wkrótce odbędzie się odpowiednie przyjęcie ze wszelkimi, wymuszonymi tak uroczystą chwilą rytuałami.

Pomyśl o prezencie wyjątkowym

Problemem może być natomiast konieczność obdarowania przyszłego taty, jakimś drobnym, zabawnym upominkiem, który na długo zapadnie mu w pamięć. Prezent dla przyszłego ojca to sprawa niezwykle ważna, zwłaszcza dla najbliższych przyjaciół, którym nie wypada po prostu obdarować go butelką dobrego trunku, chociaż ta jest zawsze mile widziana jako dodatek. Główna część prezentu musi odpowiadać doniosłości wydarzenia jakie wkrótce ma się odbyć i wymaga naprawdę starannego zastanowienia się nad tym co to właściwie powinno być.
Najlepszym rozwiązaniem będzie wybór jakiegoś drobiazgu o zabarwieniu emocjonalnym, treść którego najlepiej zrozumie sam zainteresowany.

Prezent dla przyszłego taty mogą zatem stanowić zabawne drobiazgi, które można kupić w sklepach ze śmiesznymi rzeczami, albo też samodzielnie wykonany przedmiot, który choć niekoniecznie może być użyteczny, to jednak będzie zapamiętany. To co dokładnie podarujemy zależeć musi przede wszystkim od naszego stopnia zażyłości i od gustu samego zainteresowanego.

Daj mu coś na pamiątkę

Świetnie sprawdzają się wszelkie pamiątki w postaci albumów zdjęć, fotoksiążek, czy plakatów z ciekawszymi ujęciami wcześniejszych beztroskich czasów. Taki podarunek można nawet wykonać samodzielnie, angażując wszystkich przyjaciół przyszłego taty, którzy przeszperają swoje archiwa zdjęć w poszukiwaniu pasujących zdjęć. Z oczywistych względów należy jednak odrzucić, te które mogłyby być dla obdarowywanego w jakiś sposób kompromitujące, czy wywoływać niesmak.

Jeśli wolicie jednak dawać bardziej praktyczne prezenty to nic nie stoi na przeszkodzie, aby przyszłemu, szczęśliwemu ojcu podarować coś, co pomoże mu w opiece nad jego potomkami. Być może jakaś książka poradnik, jakieś akcesoria do pokoju dziecinnego, a nawet jego kompletne wyposażenie jeśli pozwala na to składkowy budżet. Praktyczne prezenty z pewnością będą bardzo mile widziane i bardzo trudno nie trafić tu w zapotrzebowanie. Kto jest rodzicem ten wie o czym mówię.

Bardzo modne ostatnimi czasy są również prezenty związane z pieniądzem czy inwestowaniem. Nie chodzi o tradycyjną kopertę wypchaną banknotami, ale na przykład o sfinansowanie polisy ubezpieczeniowej, założenie rachunku oszczędnościowego na środki przeznaczone dla przyszłego studenta, artysty, biznesmena, które otrzyma gdy skończy odpowiedni wiek itd. Całkiem zabawne, i nie rujnujące również budżetu osób kupujących taki prezent, jest podarowanie losu (lub całej masy losów) na loterię bądź też kuponu totolotka, ewentualnie Eurojackot. Wiadomo, że nawet jeśli postawimy dużą ilość zakładów to i tak szanse na zgarnięcie puli będą nikłe, ale kto wie… Być może w taki właśnie sposób zapewnicie bezproblemowy byt całej rodzinie.

A może metryczka dla dziecka?

Szalenie popularne jako prezent dla przyszłych tatusiów są również spersonalizowane pamiątki. Może to być na przykład metryczka urodzeniowa dla dziecka, lub wygrawerowane w szkle zdjęcie rodziców. Możliwości są praktycznie nieograniczone i pracownie zajmujące się wykonywaniem podobnych pamiątek wręcz prześcigają się oferowaniu coraz ciekawszych rozwiązań.

Metryczka może mieć właściwie dowolną formę i chociaż nie wiemy z góry, kiedy urodzi się maluch, to jednak możemy znacznie poszaleć w dziedzinie doboru tej formy. Właściwie to im pomysł będzie ciekawszy i bardziej nietypowy tym lepiej (chyba, że rodzice są wyjątkowymi tradycjonalistami). Bardzo fajne może okazać się np. kupienie dobrego wina z rocznika urodzenia dziecka (wino koniecznie bardzo dobrej klasy) i nadrukowanie na nim metryczki, która jednocześnie będzie zakazywała otwierania go przed ukończeniem przez dziecko osiemnastego roku życia.

Top content