Odebrałem poród. Czuję się z tym doskonale!

Odebrałem poród - poród w domu

Dawno nie pisałem na blogu. Oj dawno. I jeśli miał się pojawić super mocny motywator do tego, aby coś tutaj napisać, to dziś się taki pojawił. U nas nie może być normalnie, u nas nie może być spokojnie. U nas musi być jazda bez trzymanki. I bardzo mi się ta jazda podobała.

Poród z rana jak śmietana

Nie wiem, co Ty robiłeś dziś rano. Pewnie spałeś lub odpoczywałeś po Świętach. Ja za to odbierałem poród. Przyjmowałem do swych dłoni moją córeczkę, która rodziła się tak szybko, że nawet nie zdążyło przyjechać do nas pogotowie. Będziemy mieć historię, którą opowiadać będziemy całymi latami. Nieplanowany poród w domu? Coś niesamowitego.

Przede wszystkim gratulacje dla mojej żony. To tak silna kobieta, że w głowie się to nie mieści. Cieszę się, że ją mam. I w sumie dziwię się, że ona zechciała mieć właśnie mnie.

Trzeci poród? To serio ekspres

Wszystko zaczęło i skończyło się ekspresowo. Nie było czasu do zastanawiania się. Od momentu, w którym Kasia mnie obudziła do tego, w którym miałem w rękach Alicję minęło kilkanaście minut. Najpierw telefon po karetkę i do teściowej, aby przyjechała do dzieci. Później oczekiwanie. Mieszkamy na totalnym zadupiu, którego nawet Google i GPSy nie mają w bazie, więc pogotowie miało problem, aby tu trafić.

Szczegółów opowiadał nie będę. Nie to miejsce i zły czas. Ale kiedy wszyscy przyjechali, to Ala leżała już na piersi mamy, otulona kocykiem. Na szczęście dzieci się nie obudziły.

Czekaliśmy na te narodziny. Przeciągały się. Ale jak już Ala weszła na ten świat, to z przytupem.

Dziękuję Bogu za to, że wszystko dobrze się ułożyło. Dziękuję za to, że zachowaliśmy zimną krew. I dziękuję za to wspaniałe przeżycie.

Warto zapamiętać tutaj dwie rzeczy:

  • w czasach covidu poród rodzinny wcale nie jest wykluczony
  • trzeci poród idzie dość szybko

A najlepsze jest to, że dziś planowałem zawieźć Kasię do szpitala, aby zrobili jej USG, KTG i być może zostawili na obserwację.

Spodobało się? Daj lajka lub udostępnij znajomym. Za każdym razem, kiedy tego nie zrobisz, uronię małą łezkę. A jeśli to zrobisz, to poczujesz same korzyści: zawsze dowiesz się o nowym poście, na FB zobaczysz więcej zabawnych historyjek z naszego życia, no i będziesz mógł obserwować fotki, które wrzucam na Instagram, są tak fantastyczne, że klękajcie narody.

4 komentarze do “Odebrałem poród. Czuję się z tym doskonale!”

  1. Gratuluję zimnej krwi oraz opanowania. W dzisiejszych czasach coraz bardziej popularna metoda porodu z tym że poród odbiera położna. Pozdrawiam

  2. Gratuluję! Ja nie jestem przekonany czy miałbym na tyle odwagi i zimnej krwi… Naprawdę ogromne gratulacje z mojej strony! To musiało być szczególne doświadczenie!

  3. WOW, gratulacje 😀 ja rowniez bylem przy porodzie mojej kochanej coreczki Justynki, maz obok zony podczas porodu to wsparcie niesamowite.

  4. u mojej kobiety były 2 cesarki – ale podczas drugiej dostała chyba jakiś lek na sedacje i potem się darła (chyba nieświadomie). Jak to słyszałem na korytarzu to mi się słabo zrobiło. Myślę, że gdybym miał być przy porodzie naturalnym to by mnie stamtąd wynieśli XD

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przewiń do góry