Oczyszczanie nerek

Oczyszczanie nerek

Chcesz znacząco poszerzyć swoją wiedzę w zakresie oczyszczania nerek i całego organizmu?

Nerki są jedną z najważniejszych części układu wydalniczego, a ich głównym zadaniem jest usuwanie z organizmu moczu wraz ze szkodliwymi produktami uzyskanymi w czasie przemiany materii. Prawidłowa praca nerek jest niezwykle ważną kwestią dla każdego z nas, a ich niewydolność może odebrać nam szansę na normalne funkcjonowanie. Dlatego tak ważne jest to, aby dbać o swoje nerki i możliwie regularnie przeprowadzać oczyszczanie nerek.

Wśród domowych sposobów na oczyszczanie nerek najbardziej popularne są te przygotowane przez Michała Tombaka oraz Huldy Clark. Poniżej możęsz się z nimi zapoznać. W pozostałej części artykułu przedstawiam Ci jednak również inne metody, które powinny skutecznie podpowiedzieć Ci jak oczyścić nerki. Zanim jednak do tego przejdę chciałbym chwilowo skupić się na tym, aby podpowiedzieć Ci w jaki sposób objawia się problem z zanieczyszczonymi i źle pracującymi nerkami.

Objawy zanieczyszczenia nerek

Jak już wiesz nerki są organem szczególnie narażonym na kontakt z różnego rodzaju toksynami, które to w bardzo negatywny sposób wpływają na nasz organizm. Podstawowymi objawami zanieczyszczenia nerek, które widoczne są gołym okiem są: worki pod oczami (twarde), ciemnobrązowe koła wokół oczu, białe plamki na paznokciach. Dodatkowo objawami zanieczyszczonych nerek może być: za wysokie lub za niskie ciśnienie, mocne bóle w dolnych i przednich częściach brzucha, bardzo ciemny mocz, powtarzające się i utrudniające życie częste wychodzenie do łazienki w celu wysikania się, np. w nocy, nieustanne uczucie pełnego pęcherza, oddawanie zadziwiająco małej ilości moczu dziennie (poniżej 0.5 litra).
czyste nerki

Jeśli widzisz, że w Twoim przypadku występują któreś z objawów, to nie czekaj, ale zacznij stosować jedną z polecanych poniżej metod. A swoją drogą wcześniej iść powinieneś do lekarza!

Oczyszczanie nerek według Michała Tombaka

Michał Tombak uznając nerki za niebywale istotny organ jasno zauważa jak negatywny wpływ na ludzki organizm ma ich niewydolność. Aby zapobiec nieprawidłowej pracy nerek zaleca on przeprowadzenie domowej kuracji, która poprzedzić powinna próby oczyszczania nerek z wykorzystaniem leków chemicznych.

Zgodnie z metodą Tombaka oczyszczanie nerek polega na spożywaniu wymieszanego soku z:

 • Marchwi
 • Selera
 • Korzenia pietruszki

sok z marchew na oczyszczanie nerek

Soki te należy wymieszać w proporcji 9:5:2. Kuracja natomiast polega na spożywaniu otrzymanego soku trzy – cztery razy dziennie w ilości po pół szklanki. Okres trwania terapii to dwa tygodnie, które pozytywnie wpłyną na pracę Twoich nerek.

Oczyszczanie nerek z kamienia

Jeśli nasze nerki mają problemy z kamieniem, to również zastosować można poradę Michała Tombaka, który przedstawia prosty sposób na oczyszczanie nerek z kamienia. Polega ona na spożywaniu naparu z dzikiej róży. Terapia ta również trwa dwa tygodnie, a w czasie tym należy trzy razi dziennie pić 1/3 szklanki specjalnie przygotowanego naparu, którym są dwie duże łyżki owoców dzikiej róży zalane 0.2l wody. Napar tak po piętnastominutowym przegotowaniu należy ostudzić i odcedzić.

Oczyszczanie nerek z białka

Michał Tombak przedstawia również bardzo prostą i skuteczną metodę na oczyszczanie nerek z białka. Zgodnie z wiedzą przez niego przedstawianą w procesie tym niezwykle skuteczny jest sok z korzenia pietruszki. W przeciwieństwie do poprzednich metod soku tego nie należy rozcieńczać, ale powinno pić się go w czystej postaci. Kuracja ta trwa cztery miesiące (od października do stycznia), a w  jej trakcie należy wypijać około 40 gram świeżego soku z korzenia pietruszki.

Oczyszczanie nerki

Oczyszczanie nerek według Clark

Doktor Hulda Clark opracowała metodę oczyszczania nerek, której czas trwania wynosi sześć tygodni. W czasie trwania terapii powinno się zażywać specjalnie przygotowany napar wraz z tabletkami, które mają usprawnić proces oczyszczania nerek. Poniżej znajdziecie spis tabletek oraz przepis na przygotowanie naparu.

Tabletki:

 • Ginger – dawkowany trzy razy dziennie po jednej tabletce
 • Uve Ursi – dawkowana dwa razy dziennie:  1 tabletka w czasie śniadania oraz 2 tabletki w czasie kolacji
 • Witamina B6 – dawkowana raz dziennie po jednej tabletce
 • Magnesium oxide – dawkowany raz dziennie po jednej tabletce

Jeśli chodzi natomiast o napar, to należy dawkować go  raz dziennie w ilości ¾ szklanki naparu z mieszkanki korzeni oraz ½ szklanki z naparu z pietruszki, które wypić należy małymi kroczkami w ciągu całego dnia. Należy pamiętać, iż napar ten może spowodować bóle brzucha i wzmożone wydalanie moczu, a dla niektórych może jego działanie być zbyt intensywne.

Przepis:

Do przygotowania naparu do oczyszczania nerek według Clark niezbędne będą Ci: cztery pęczki świeżej pietruszki, jedna torebka zmieszanych korzeni: sadziec, hortensja, prawoślaz, koncentrat z soku wiśniowego.

Mają powyższe składniki należy przygotować dwa napary, które oczyszczą nerki. Pierwszy (z pietruszki) ugotować należy w jednym litrze wody przez okres około trzech minut. Odcedzony wywar umieścić należy w słoiku i podzielić na część do szybkiego spożycia oraz na taką, którą wypijemy za tydzień – tę należy zamrozić.

Drugi napar przygotowujemy w niemetalowym naczyniu, w którym mieszkamy torebkę naszych suchych korzeni z 2 i ½ litra wody. Zostawiamy to tak na osiem godzin, a następnie przelewamy do emaliowanego garna i gotujemy na wolnym ogniu około dwudziestu minut. Po tym okresie, w którym napar nie może się zbyt mocno gotować dolewamy do niego 240mll soku z wiśni. Po krótkim przegotowaniu odcedzamy i dzielimy to na dwie porcje, jedną do aktualnego spożycia, drugą do zamrożenia. Stosując się do wcześniejszych zaleceń przeprowadzać można oczyszczanie nerek według Clark.

Inne domowe sposoby na oczyszczanie nerek

Dotychczas wymieniłem kilka znanych metod oczyszczania nerek, które polecane są przez szanowanych przez nas naukowców. Teraz chcę jednak zapoznać Cię z innymi przepisami na zdrowe nerki, które również polecane są przez wielu chorych, którzy nawet w internecie chwalą je za swoją skuteczność. Po co masz więc przemierzać całą sieć, skoro wszystko możesz znaleźć u mnie.

Na oczyszczenie nerek poleca się wypijanie połowy szklanki ciepłej wody z sokiem z jednej cytryny. Tak przygotowany napar należy wypijać każdego dnia, najlepiej zaraz po spożyciu każdego z trzech głównych posiłków, jakimi są: śniadanie, obiad i kolacja. Przy stosowaniu tej metody dobrze jest posilić się kilkukrotnym wypijaniem soków warzywnych, które to poleca również Tombak.

sok z cytryny na czyste nerki

Dobrym sposobem na oczyszczenie nerek z toksyn jest też dodanie do swojej diety kilku elementów, które mają usprawnić pracę nerek pomagając im w ich oczyszczeniu. Metoda ta polega na dodaniu do swojego śniadania pozycji, jaką jest szklanka soku z jagód, do drugiego śniadania szklanka soku z potasem, do obiadu szklanka płynnego chlorofilu, natomiast na kolację szklanka soku z marchwii. Jak widzisz naturalne i owocowo warzywne soki znacząco mogą pomóc Ci w walce z problemem z nerkami 🙂

Jak zapobiegać zanieczyszczeniu nerek?

Jeśli zdecydujesz się już na oczyszczenie nerek i zauważysz znakomity efekt polecanych przez nas metod, to serdecznie chcę zachęcić Cię do tego, abyś przestał zanieczyszczać swoje nerki unikając tym samym powodów do ponownego ich oczyszczania. Aby Ci w tym pomóc przedstawiam Ci kilka rad, które pomogą Ci w zapobieganiu zanieczyszczaniu nerek. Oto one.

 1. Nie przesadzaj z piciem kawy
 2. Nie nadużywaj alkoholu
 3. Ogranicz napoje gazowane
 4. Nie przesalaj potraw
 5. Nie jedz zbyt dużej ilości pokarmów bogatych w białko
 6. Jedz dużo warzyw i owoców
 7. Ogranicz produkty pochodzenia mlecznego
 8. Spożywaj jedzenie mające właściwości moczopędne
 9. Nie faszeruj się lekami typu aspiryna
 10. Każdego dnia pij dużo wody, minimum 2 litry!

Podsumowanie

Należy pamiętać, aby w czasie oczyszczania nerek dbać o spożywanie dużej ilości wody (minimum 2,5l). Oczyszczanie nerek należy przeprowadzać nie częściej niż raz w roku i powinno się przy tym pamiętać o umiarze – jeśli organizm na coś źle reaguje, to nie należy tego kontynuować.

To co, bierzesz się do roboty? Polecam, a jak już ogarniesz swój organizm to wróć na mojego bloga parentingowego już w innym celu!

Spodobało się? Daj lajka lub udostępnij znajomym. Za każdym razem, kiedy tego nie zrobisz, uronię małą łezkę. A jeśli to zrobisz, to poczujesz same korzyści: zawsze dowiesz się o nowym poście, na FB zobaczysz więcej zabawnych historyjek z naszego życia, no i będziesz mógł obserwować fotki, które wrzucam na Instagram, są tak fantastyczne, że klękajcie narody.

4 komentarze do “Oczyszczanie nerek”

 1. Jak na młodego tatę, masz sporą wiedzę. Wydrukowałam twoje artykuły w celu przeanalizowania i do stosowania.
  Bardzo sympatyczna strona i osoba. Dziękuję. Pomyśl o publikacjach, być może książkach o zdrowym życiu.

 2. Szukalam przepisow z naturalnych Sokow na oczyszczenie Nerek . Te podane bede stosowac. Nastepnie bede chciala oczyscic watrobe I stawy ( mam dne moczanowa). Dziekuje za wiadomosci.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przewiń do góry