Korzystanie z kantorów internetowych jako źródło oszczędnościowe

Korzystanie z kantorów internetowych jako źródło oszczędnościowe

Zawsze gdy jeździłem za granicę, to powiem Wam szczerze, że bolało mnie przewalutowywanie pieniędzy. Zwłaszcza gdy wracałem i nie wydałem wszystkich pieniędzy. W takich sytuacjach człowiek widzi jak tak naprawdę ludzie starają się zedrzeć z niego pieniądze. Powiem Wam, że strasznie długo męczyłem się z tym, aby znaleźć jak najlepszy kantor w swoim mieście. Nie wiem sam ile takich odwiedziłem, ale pewnie mógłbym to liczyć w dziesiątkach. Już nawet nie wspominam o tych kantorach przy autostradach, albo przy dworcach. Do takich nawet nie wchodziłem, ponieważ jak migała kwota kursu to już, aż się we mnie gotowało. Naprawdę rozumiem, że na rynku panuje konkurencja, ale niektórzy to jak dla mnie są bezczelni. Chociaż wiem, że taki system umożliwia takie zachowanie. Niestety trudno jest prowadzić biznes stacjonarny skierowany do małych klientów, którzy nie mają dużych zarobków, ale niestety trzeba z tym jakoś żyć i pogodzić się z faktem, że niestety, ale ja kan razie konkurencja na ulicy nie rośnie jak grzyby po deszczu. Na szczęście jednak sytuacja ma się całkowicie inaczej w internecie.

Internetowe kantory walut są w stanie pomóc naprawdę wielu osobom w tym, aby zaoszczędzić sporą sumę pieniędzy. Kiedy zapoznałem się z tego typu serwisami to powiem Wam szczerze, że z niczego innego już nie korzystam. Postaram się Wam przybliżyć w tym artykule ten temat i zobaczycie naprawdę dlaczego uważam, że internetowe kantory walut to świetne rozwiązanie dla każdej osoby, która ma ochotę zamienić swoją walutę. Za nim jednak to zrobię trzeba sobie wyjaśnić na czym tak naprawdę zarabiają wszelkiego rodzaju kantory.

Co to jest spread?

Za nim zdecydujesz się na wymienianie waluty w danej instytucji finansowej, albo w kantorze stacjonarnym to powinieneś sprawdzić przede wszystkim czy będzie Ci się to opłacać, a najlepiej jest to zrobić poprzez analizę spreadu. Czym jest spread? Spread to nic innego jak różnica, którą można znaleźć pomiędzy ceną, którą się dostanie za sprzedaż waluty, a ceną, którą trzeba zapłacić gdy takową walutę się kupuje. Im spread jest niższy tym wiadome będzie od razu, że zakup w danym miejscu będzie dla Was po prostu zdecydowanie bardziej opłacalny. Jeżeli chodzi o instytucje finansowe takie jak banki to w większości sytuacji można tam znaleźć spread, który stosunkowo wysoki i wynosi on około 12 groszy więcej, niż w kantorach internetowych. Możecie sobie pewnie pomyśleć, że przecież 12 groszy to w sumie nic takiego, ale chyba cena paliwa z 5,00 na 4,88 robi na Was wrażenie? To jest to samo, albo w przypadku waluty to oszczędności są o wiele bardziej widoczne. Największe różnice cenowe zresztą można zobaczyć w zasadzie, gdy korzysta się z waluty Euro. Wydaje mi się, że w takiej sytuacji lepiej skorzystać z czegoś co jest tańsze, niż z czegoś co jest droższe, chyba lepiej mieć więcej pieniędzy, niż mniej. 🙂

W jaki sposób najlepiej zaoszczędzić na wymianie walut?

Żeby było łatwiej zobrazować całą sytuację postanowiłem, że posłużę się tutaj przykładem kredytu hipotecznego. Osoby, które już są posiadaczami kredytu hipoteczne zapewne zdają sobie sprawę, że mogą go spłacać na dwa różne sposoby, czyli w danej walucie, w której wzięło się kredyt, albo w złotówkach. Trzeba zdać sobie sprawę, że żaden z wariant nie jest idealny, ale dla pewnej grupy będzie jeden lepszy, a dla drugiej drugi, dlatego warto się przyjrzeć im z bliska:

 • Kredyt walutowy w PLN – Wygoda będzie tutaj czymś podstawowym co będzie przemawiało za tego typu decyzją. Nic nie będzie tutaj w zasadzie robić, ponieważ to bank będzie pobierał z Waszego rachunku raz w przeciągu miesiąca ratę kredytu walutowego, w której to wartość w złotówkach zostanie wyliczony na podstawie kursu, który znajduje się w bankach oraz można się nim posłużyć do sprzedaży waluty. W takiej o to sytuacji bank będzie korzystał z kursu, który jest aktualny na dany dzień. Wy nie macie na to większego wpływu, jedyne co możecie zrobić to zrezygnować z usług danego banku. Najczęściej każdy bank chce zarobić na czymś takim, dlatego też wylicza to w taki sposób, aby było mu wygodnie
 • Kredyt walutowy w obcej walucie – Zacznijmy w tym przypadku od minusów, czyli od tego, że każda osoba, która będzie chciała założyć sobie konto walutowe będzie musiała zdawać sobie sprawę z tego, że w niektórych wypadkach będzie ono wymagało od Was tego, żeby uiścić za nie dodatkową sumę pieniędzy. Dlatego zdajcie sobie przede wszystkim sprawę czy aby na pewno Wasze konto walutowe jest w pełni bezpłatne, ponieważ jeżeli tak nie jest to naprawdę może okazać się to dla Was bardzo problematyczne. Najbardziej istotną zaletą jest tutaj fakt, że bezproblemowo można samodzielnie dokonywać zakupu walut gdzie tylko się zechce. W wielu przypadkach okazuje się, że można walutę kupić o wiele taniej, niżeli oferuje to bank.

Czemu warto korzystać z kantorów internetowych?

Osobiście wziąłem pod lupę naprawdę kilka bardziej, albo mniej znanych kantorów internetowych:

  • walutomat.pl – Bardzo ciekawy serwis internetowy, który naprawdę może się przydać wielu osobom. W internecie można znaleźć mnóstw opisów tego serwisu, ale w skrócie napiszę tyle, że samo korzystanie z niego jest świetnym rozwiązaniem, ponieważ polega na społecznościowej wymianie walut. Sam serwis bierze od tego jakiś ułamek procentowy, ale to jest nic w porównaniu ze spreadem oferowanym przez banki, czy kantory stacjonarne.
  • topfx.pl – jest całkiem funkcjonalny i posiada niezły spread. Nie trzeba obawiać się przy tym o jakieś ukryte opłaty. Jest bardzo dobrym rozwiązaniem dla osób, które nie lubią zbytnio czekać. Jeżeli chcecie szybko dokonać przelew do innego banku i to za darmo to możecie z tego skorzystać. Oczywiście w większości przypadków nie ma potrzeby, aby dokonać zakupu obcej waluty na teraz, ale mimo wszystko jakby się takowa sytuacja zdarzyła to warto móc z tego skorzystać.

Porównanie najlepszych kantorów internetowych.

Spodobało się? Daj lajka lub udostępnij znajomym. Za każdym razem, kiedy tego nie zrobisz, uronię małą łezkę. A jeśli to zrobisz, to poczujesz same korzyści: zawsze dowiesz się o nowym poście, na FB zobaczysz więcej zabawnych historyjek z naszego życia, no i będziesz mógł obserwować fotki, które wrzucam na Instagram, są tak fantastyczne, że klękajcie narody.

21 komentarzy do “Korzystanie z kantorów internetowych jako źródło oszczędnościowe”

 1. Jako użytkownik kantorów internetowych mogę powiedzieć, że przy samej rejestracji u największych graczy często dostaje się duże bonusy do przyszłych transakcji. Trochę kuleje tutaj nadzór KNF, ale tak jak wspomniałem wcześniej – trzeba stawiać na graczy z wyrobioną marką. 😉 Pozdrawiam

 2. Marcin z Cardholder

  Kantory internetowe to istotnie źródło sporej optymalizacji kosztów wymiany waluty. Szczególnie miło i przyjemnie, gdy taki kantor oferuje Twój bank, wtedy wymiana następuję w czasie rzeczywistym 😉

 3. Też ostatnio słyszałam, że wymiana najbardziej opłaca się podczas korzystania z kantorów internetowych. Muszę to przekazać znajomemu, bo on non stop po trochu swoje oszczędności wymienia stacjonarnie… Ciekawe, jakby to policzył, ile już stracił w ten sposób.

  Pozdrawiam
  Ania

 4. Mam pewien drobny przychód w euro na konto walutowe. Konto oczywiście kosztuje fortunę, no ale jest konieczne. Przyznam, że jeszcze nic nie wypłaciłem z tego konta… Żal mi kasy na prowizję i przewalutowanie w banku. Muszę spróbować kantoru online.

 5. Ostatnio korzystam właśnie coraz częściej z internetowych kantorów i jestem bardzo zadowolony. Z artykułem się jak najbardziej zgadzam.

 6. Barbara Zadrożna

  Do internetowych kantorów nigdy nie byłam szczególnie przekonana. Ale to chyba wina mojego wieku i braku chęci do przystosowania się do tej internetowej rzeczywistości. 🙂 Nie słuszności samej decyzji.

 7. Równiez korzystam z usług kantorów internetowych Tak jak pisano tutaj wcześniej warto jest zwracać uwagę, który kantor przy zapisie oferuje najlepsze promocje do przyszłych transakcji.
  Warto jest również korzystać ze sprawdzonych, większych firm, które mają już pewną renomę w Polsce.

 8. Osobiście szukam najlepszej porównywarki kantorów online, ponieważ w ostatnim czasie powstało ich bardzo dużo. Również przy bankach. Dobrze byłoby je mieć wszystkie w jednym miejscu i to nie tylko z kursami walut, co pewnie dla każdego jest najważniejsze, ale również np. ze średnimi czasami realizacji transakcji. Sam korzystałem cinkciarz.pl oraz kantoru BZ WBK, ale chciałbym zobaczyć jak wypadają inne w takim zestawieniu.

 9. o tym nie pomyślałam to bardzo ciekawa opcja dla osób które często korzystam z kantorów internetowych i dziękuję ci za ten post

 10. o to święta prawda o czym piszesz. Gdyby ludzie mniej gadali i zastanawiali się a więcej robili na pewno mieliby lepsze wyniki 🙂

 11. Zgodę się z tym wpisem, ale przyznam, że wymaga to sporo zachodu. W internecie ofert kantorów nie brakuje i naprawdę trudno znaleźć ten najbardziej korzystny.

 12. Zarabianie na wahnięciach walutowych wydaje się spoko ale mimo wszystko to zbliża się mocno do hazardu. Patrząc na ostatnią sytuacje chociażby w okolicy pandemii – waluta już jest zupełnie odrealniona od sytuacji gospodarczej.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przewiń do góry