Kaszel – skąd się bierze?

Każdy z nas zna to nieprzyjemne uczucie podrażnienia w płucach, na które reaguje się kaszlem. Ale czym właściwie jest kaszel? To odruchowa reakcja obronna na podrażnienie błony śluzowej dróg oddechowych. Istnieją dwa rodzaje kaszlu – suchy i mokry. Suchy pojawia się jako pierwszy, dopiero po nim następuje mokry, który charakteryzuje się wykrztuszaniem wydzieliny. Zaległy w płucach śluz powstaje na skutek stanu zapalnego i choć jego odkrztuszanie nie jest przyjemne, to stanowi ważny element kuracji.

Jak leczyć kaszel?

Przy kaszlu mokrym należy pozbyć się śluzu z płuc. Przydadzą się leki, które wspomogą ten proces, czyli takie, które mają właściwości mukoaktywne, dzięki którym rozrzedzają zalegającą wydzielinę, zmniejszają jej powstawanie i przyspieszają usuwanie. Właściwości oksydacyjne wspierają regenerację organizmu, a więc skutki stanu zapalnego. Dzięki temu, uszkodzone składniki komórek szybciej się zregenerują. Ponadto zmniejsza się ryzyko wystąpienia kolejnych chorób, bo antyoksydanty zapobiegają powstawaniu wolnych rodników w organizmie.

Co uratuje dziecko przed kaszlem?

Infekcji górnych dróg oddechowych dziecka nie można bagatelizować. Aby uniknąć przykrych powikłań, konieczne jest podjęcie odpowiednich kroków. Fluimucil Muko Junior to lek, który pomoże Twojemu dziecku szybko wrócić do beztroskiej zabawy. Zaleca się stosowanie go od 3. roku życia. Dużą zaletą leku jest to, że podaje się go w formie granulatu, z którego powstaje pyszny płyn o smaku cytrynowym. Żółty kolor sprawi, że dziecko chętnie po niego sięgnie. Z takim specyfikiem można zapomnieć o grymaszeniu podczas podawania leków. Tabletki są nie tylko nieatrakcyjne dla dzieci, ale również niebezpieczne, bo mogą zatrzymać się w gardle. Więcej szczegółowych informacji o Fluimucil Muko Forte znajdziesz na stronie fluimucil.pl

Nie męcz dziecka, podaj mu lek a nie suplement diety

Masz wątpliwości, czy lek podany w płynnej formie jest równie skuteczny co tradycyjne środki? Niepotrzebnie, Fluimucil Muko Junior zawiera acetylocysteinę. Ma ona zbawienny wpływ na płuca Twojej pociechy, którą zaatakowała infekcja. Substancja ta z łatwością przenika przez błony komórkowe i tym samym wspomaga proces oczyszczania z zalęgającego śluzu i wydzieliny ropnej. Acetylocysteina podana jako roztwór bardzo dobrze się wchłania. Po co więc męczyć dziecko tabletkami?

Wskazania do stosowania

Aby mógł pełnić swoją funkcję, należy rozsądnie go stosować. Podawaj go dzieciom od 3 lat, dwa lub trzy razy na dobę. Pamiętaj, że nie można przyjmować go zbyt długo. Przed rozpoczęciem kuracji dokładnie przeczytaj ulotkę i gdy odczujesz taką potrzebę, skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą. Nie podawaj dziecku specyfiku, gdy choruje na astmę lub jest uczulony na któryś ze składników. Dzieciom poniżej 2 lat nie podawaj tego leku. Zawarta w nim acetylocysteina może wywołać niedrożność dróg oddechowych. Pamiętaj, rozsądek przede wszystkim. Nawet najlepszy produkt nie zastąpi fachowej opieki medycznej. Udaj się z dzieckiem do lekarza i upewnij się, że chcesz podjąć odpowiednie kroki.

Dla każdego coś pomocnego

Fluimucil zadba o zdrowie całej rodziny, bo dostępny jest również w wersji dla młodzieży i dorosłych. Fluimucil Muko odpowiedni jest dla dzieci od 7 roku życia, natomiast Fluimucil Forte przeznaczony jest dla dorosłych. Optymalna dawka to dwie saszetki dwa razy na dobę lub 1 saszetka 4 razy na dobę. Dzieci powyżej 14. roku życia mogą przyjmować 2 saszetki dwa razy w ciągu dnia. Tak oto jednym produktem może leczyć się cała rodzina, zapominając o nieprzyjemnym połykaniu tabletek.

Zdrowe podejście do choroby

Ucz swoje dziecko, że żadnej choroby nie można bagatelizować. Wizyty u lekarza to nie przykry obowiązek, a przejaw odpowiedzialności. Gdy podajesz mu Fluimucil Muko Junior, tłumacz, że to lek, który pomaga zwalczyć infekcję. Temat substancji leczniczych warto jest podejmować już od najmłodszych lat. Pamiętaj, że to właśnie teraz kształtujesz nawyki przyszłego dorosłego. Dziecko powinno wiedzieć, że lekarstwa należy odpowiednio dawkować i pod żadnym pozorem nie można ich nadużywać. Postaraj się, by badania upływały mu zawsze w miłej atmosferze. Dawaj dobry przykład i usprawiaj zdrowy tryb życia. Lepiej zapobiegać niż leczyć, warto wpajać tę maksymę od najmłodszych lat.

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem!

Top content