Co robi specjalista SEO/SEM?

Co robi specjalista SEO/SEM?

Na moim blogu zaplanowałem dział workstyle, w którym pisać mam o pracy. Dzieci są fajne, życie rodzinne jest fajne, zdrowie też jest fajne, ale nie uciekniemy od pracy. Ja przynajmniej od niej nie ucieknę. A skoro to mój blog ojca, to nie może zabraknąć na nim miejsca dla czegoś, co w chwili obecnej pochłania przynajmniej 1/3 mojego życia. To właśnie praca.

Może na początku powiem coś o swoim doświadczeniu, aby być może zainteresować sobą kogoś, kto wpadł tutaj szukając specjalisty SEO, któremu mógłby zlecić jakąś pracę. To tak: w branży siedzę od 2011 roku, miałem okazję pracować w agencjach marketingu internetowego pracując z innymi fachowcami, jak również w firmach z innej branży, w których pełniłem funkcję samodzielnego specjalisty. Dodatkowo od 2013 roku prowadzę własną działalność obsługując Klientów i mniejszych i większych. Ich nazw nie będę zdradzał, ale są takie, którymi mocno się jaram. W czasie mojej przygody z SEO zakładałem i biały, i czarny kapelusz, napotykając przy tym różne problemy. Zawsze potrafiłem sobie z nimi poradzić.

Jeśli chcesz porozmawiać ze mną o współpracy w zakresie SEO, to pewnie domyślasz się, gdzie znaleźć możesz moje namiary. Czekam na kontakt, maila czy telefon odbiorę z takim właśnie uśmiechem na ustach:

specjalista seo Zbigniew Dróżdż

A teraz przejdźmy do wyjaśnienia kim jest specjalista SEO/SEM tym czytelnikom, którzy tego nie wiedzą.

 

Kim jest specjalista SEO/SEM?

Jak już wcześniej wspomniałem zawodowo zajmuję się marketingiem internetowym. Pamiętam dobre czasy, gdy miałem stałą pracę na etacie, wtedy spoglądając w moją umowę czy w mailową stopkę natknąć można się było na nazwę stanowiska, jakim jest specjalista SEO/SEM. Dziś, rozpoczynając wpisy w tej kategorii na moim blogu chciałbym wyjaśnić tym z Was, którzy tego nie wiedzą, czym zajmuje się specjalista SEO/SEM.

Na początek rozwinę oba te skróty. SEO wywodzi się od search engine optimization SEM zaś od search engine marketing. Ci z Was, którzy znają angielski mogą już teraz mieć wrażenie, że specjalista SEO/SEM to specjalista od masła maślanego. No i tak to jest, bo powinno być specjalista SEM, czyli od marketingu w wyszukiwarkach internetowych. SEO to tylko element tego działu marketingu, który skupia się na optymalizacji stron internetowych pod kątem wyszukiwarki, głównie Google.

specjalista SEO - marketing w internecie

Skoro jednak nazwano mnie już specjalistą SEO/SEM, to niech tak zostanie. Przechodząc do meritum chcę powiedzieć, że w swojej pracy zajmuję się robieniem dobrze stronom internetowym. Kombinuję z nimi, rozbudowuję, udoskonalam, reklamuję, promuję i robię wszystko co przyjdzie mi do głowy, aby strony znajdujące się pod moimi skrzydłami osiągały jak najlepsze pozycje w wyszukiwarkach internetowych. Dodatkowo zajmuję się też prowadzeniem kampanii AdWords, kampanii banerowych czy tych na Facebooku. Ogólnie specjalista SEO/SEM ogarnia internety i pomaga w rozkręcaniu internetowego biznesu osobie, która płaci jego rachunki. Czyli szefowi lub Klientowi.

W sumie, to zamiast się rozwodzić mógłbym po prostu napisać, że specjalista SEO/SEM to specjalista od marketingu internetowego. Ale to byłoby zbyt duże uproszczenie, bo nie wiem czy wiecie, ale internet nie ogranicza się do wyszukiwarki Google ;-). Na głowie specjalisty od marketingu internetowego jest o wiele więcej ciekawych spraw. Albo nudnych.

Tak czy inaczej: jeśli szukacie specjalisty SEO/SEM i lubicie pracować z wariatami, to zawsze możecie się ze mną skontaktować.

Spodobało się? Daj lajka lub udostępnij znajomym. Za każdym razem, kiedy tego nie zrobisz, uronię małą łezkę. A jeśli to zrobisz, to poczujesz same korzyści: zawsze dowiesz się o nowym poście, na FB zobaczysz więcej zabawnych historyjek z naszego życia, no i będziesz mógł obserwować fotki, które wrzucam na Instagram, są tak fantastyczne, że klękajcie narody.

3 komentarze do “Co robi specjalista SEO/SEM?”

  1. W sumie nie ważne co się robi, ważne żeby sprawiało to przyjemność. 😉 A chyba najwięcej przyjemności dają takie pracę gdzie coś tworzymy i możemy zobaczyć tego efekty. 🙂 W końcu skoro spędzamy w niej 1/3 życia, dobrze mieć taką z której się cieszymy.

  2. „Tak czy inaczej: jeśli szukacie specjalisty SEO/SEM i lubicie pracować z wariatami, to zawsze możecie się ze mną skontaktować. Może Wam kogoś polecę” Typowy specjalista hehe Kogoś polecę, znaczy się siebie polecę 😀 A ja byłbym zainteresowany, właściwie to już od dawna jestem zainteresowany, ale albo nie stać mnie na usługi Twoich kolegów po fachu, albo koledzy po fachu nie chcą brać zleceń dotyczących bloga parentingowego 😛 Więc Tato może to jakoś rozwiążemy mając na uwadze dobro naszych małych chłopaków, jakkolwiek by to zabrzmiało 😀

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przewiń do góry