Wyjeżdżasz z rodziną na święta? Zabezpiecz dom przez złodziejami

Wyjeżdżasz z rodziną na święta? Zabezpiecz dom przez złodziejami

Wyjeżdżasz z rodziną na święta? Zabezpiecz dom przez złodziejamiŚwiąteczne wyjazdy do rodziny i na zimowy wypoczynek to czas, na który wielu z nas czeka przez cały rok. W pośpiechu przygotowań i pakowania często zapominamy o tym, co na miejscu. Dom pozostawiony bez opieki to wymarzona sytuacja dla włamywaczy, dla których okres okołoświąteczny to prawdziwe żniwa. Zobacz, jak się uchronić przed utratą dobytku.

Utrata dobytku i gruntu pod nogami – fatalne skutki włamania

Włamanie to wyjątkowo stresująca sytuacja w naszym życiu. Nie dość, że możemy utracić dobra, na które przez wiele długich lat ciężko pracowaliśmy, to jeszcze ktoś przypadkowy w kilka chwil burzy nasze poczucie bezpieczeństwa w miejscu, które z taką pieczołowitością tworzyliśmy po to, aby stało się oazą spokoju. Zanim ktoś zdecydował się wybić szybę, musiał przecież obserwować naszych najbliższych i dom przez wiele tygodni. Przykre doświadczenie włamania rujnuje poczucie prywatności, stabilizacji i kontroli nad swoim życiem.

Jak uchronić się przed włamaniem?

W walce z przestępcami nie jesteśmy bezradni. Warto jeszcze przed wyjazdem na odpoczynek czy święta podjąć odpowiednie środki, które odstraszą włamywaczy lub przynajmniej pozwolą nam utrwalić ich wizerunek na kamerze. Ten z kolei przyda się w kolejnych krokach sprawy, już z udziałem policji. Monitoring może być również dobrym argumentem w negocjacjach z firmą ubezpieczeniową – w ten sposób pokazujemy firmie, że sami dokładamy wielu starań, aby nie zostać okradzionymi. Gdy jednak tak się stanie, mamy – zgodnie z umową – prawo ubiegać się o rekompensatę.

Dobrym rozwiązaniem jest zainwestowanie w bezprzewodowy system alarmowy. Brak kabli i złączy sprawia, że złodzieje nie mogą go uszkodzić ich podczas włamania na posesję czy do domu. Jest jeszcze jedna zaleta tego rozwiązania – jeśli nie widać przewodów, złodziej nie może się domyślać, że nasz dom w ogóle jest objęty systemem alarmowym, więc nie będzie usiłował go uszkodzić.

Poszukując urządzenia, które dobrze ochroni nasz dom, warto wybierać sprzęt wyposażony w opcję monitoringu i powiadomień. Aby nie martwić się o kompatybilność poszczególnych elementów, najrozsądniej zdecydować się na kompletny i inteligentny system alarmowy zarządzany wygodnie za pomocą aplikacji na smartfona. Czujki ruchu i kamery wychwytują wizerunek podejrzanych osób kręcących się w pobliżu naszej nieruchomości, a doświadczony zespół interwencyjny pod naszą nieobecność sprawdza, czy nasz dom jest bezpieczny i wolny od nieproszonych gości.

Sprawdzone systemy alarmowe można znaleźć w sklepie internetowym https://sklep.ochronadione.pl/produkt/zestaw-dione-basic/.

Spodobało się? Daj lajka lub udostępnij znajomym. Za każdym razem, kiedy tego nie zrobisz, uronię małą łezkę.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *