Sam zrób sobie deser lodowy!

przepisy na lody

Siedzę sobie w biurze i czuję, że mamy lato. Pomimo tego, że budynek jest doskonale ocieplony, to temperatura zaczyna mi doskwierać. A na dworze jest już totalna patelnia, ponad 30 stopni, na niebie ani jednej chmurki. Upał. Wszyscy dobrze wiemy, że w dniach takich jak te człowiek lubi zrobić sobie ulgę. I tutaj mamy dwie możliwości: albo zimne piwko, albo zimne lody dla ochłody. Jako że lody są przynajmniej teoretycznie zdrowsze, to dziś chciałem napisać właśnie o lodach, które w okresie letnim wszyscy jedzą garściami. Nie zawsze myśląc o swoim zdrowiu.

Nie wiem czy zdajesz sobie sprawę, ale zdecydowana większość lodów oferowanych w sklepach spożywczych czy w marketach przepełniona jest różnego rodzaju chemią. Producenci lodów prześcigając się w dostarczaniu na rynek coraz to tańszy lodów odchodzą od swoich tradycyjnych receptur, w których stosowano naturalne składniki. Chcąc wyprodukować więcej lodów w niższej cenie dodają do nich konserwantów, chemii, sztucznych składników, które są tańsze niż te naturalne, a dodatkowo mają dłuższy termin ważności. Wszystko to przekłada się na to, że te własnie lody są zdecydowanie mniej zdrowe. O ile w ogóle można mówić o nich jako o produktach zdrowych.

Dlatego też zachęcam Cię, abyś planując przygotowanie deseru lodowego skupił się na tym, aby lody zrobić sobie samemu lub też aby kupić te z nich, które mają jak najmniej niezbyt dobrych składników. Nie chcę doradzać Ci konkretnej marki, sam już musisz przejść do sklepu, zajrzeć na plakietki konkretnych produktów i wybrać te, które najbardziej spełniają Twoje oczekiwania. Oczekiwania, które powinny być wysokie!

A jeśli już zaopatrzysz się w stosowne lody, to zachęcam Cię do jednego. Nie zjadał ich samych, ale zrób sobie jakiś fajny deser korzystając z dostępnych w internecie przepisów na lody. Dzięki temu do lodów dorzucisz jakieś owoce, być może w całości, a być może w postaci zmielonego musu. Poznasz nowe smaki i jeszcze bardziej dogodzisz swojemu podniebieniu.

W sieci znajdziesz cała masę blogerek prowadzących blogi kulinarne, na których przedstawione są ciekawe pomysły na przepisy na desery lodowe. Raz będzie to tiramisu, a innym razem lody z owocami i z bitą śmietaną. Testuj je i szukaj najlepszych rozwiązań, które zasmakują nie tylko Tobie, ale też Twojej rodzinie i Twojej drugiej połówce, która takie przepisy na lody bardzo uszanuje.

Spodobało się? Daj lajka lub udostępnij znajomym. Za każdym razem, kiedy tego nie zrobisz, uronię małą łezkę.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *