Czy warto zainwestować w kuchenkę indukcyjną?Kuchenka indukcyjna jest sporym wydatkiem, warto zatem zapoznać się bliżej z jej funkcjonalnościami i ocenić, czy jest to urządzenie, którego nie może zabraknąć w twojej kuchni. Sprawdź zatem, jakie są zalety kuchenki indukcyjnej.

Kuchenka indukcyjna to spory wydatek, ale płacisz za nowoczesną technologię!

Kuchenka indukcyjna jest sporym wydatkiem. Najmniejsze i najtańsze modele zaczynają się od 900 zł, natomiast ceramiczne kuchenki elektryczne możesz dostać już od 400 zł. Górna granica cenowa dla indukcji to ok. 20 000 zł.

Kolejnym wydatkiem związanym z zakupem indukcji jest zainwestowanie w komplet garnków i patelni, które będą na niej działały. Garnki te muszą być pokryte specjalną powłoką ferromagnetyczną, gdyż w innym przypadku indukcja nie uruchomi się. Jeśli nie chcesz wymieniać wszystkich garnków, to możesz dokupić podstawkę-adaptor, która umożliwi uruchomienie płyty przy użyciu każdego rodzaju garnków. Koszt takiej podstawki to ok. 50 zł.

Jeszcze więcej o dodatkowych funkcjach płyty indukcyjnej możesz przeczytać na portalu Domolubni.pl.

Jeśli dużo gotujesz – kuchenka indukcyjna oszczędzi twój prąd

Płyta indukcyjna ma wiele zalet. Jedną z nich jest jej energooszczędność. Co to dokładnie oznacza? Kuchenka indukcyjna jest zasilana na prąd, jednak różni się od tradycyjnej płyty elektrycznej tym, że nie grzeje cały czas, a jedynie w momencie zetknięcia się garnków z płytą. Zatem pobór prądu zostaje ograniczony do momentów, w których odbywa się faktyczne gotowanie. Jeśli gotujesz dużo i korzystasz z wielu pól grzewczych na raz, to przekonasz się, że takie rozwiązanie jest po pierwsze praktyczne, a po drugie pozwala zaoszczędzić więcej prądu w porównaniu ze zwykłą kuchenką elektryczną.

Płyta indukcyjna jest często wybierana przez rodziny z małymi dziećmi

Płyta indukcyjna minimalizuje ryzyko poparzeń, ponieważ nagrzewa się tylko w miejscu, na którym postawisz garnek ze stali ferromagnetycznej. Jest zatem bezpieczna w domu, w którym są małe dzieci i które przez przypadek mogą dotknąć pracującej kuchenki. Tę zaletę kuchenki indukcyjnej docenią również właściciele kotów – zwierzęta lubią bowiem spacerować po kuchennych blatach i mogą się niechcący oparzyć. Płyta równie szybko stygnie, jak i się nagrzewa.

Prosta powierzchnia – łatwość czyszczenia

Kolejną z zalet płyty indukcyjnej jest łatwość utrzymania jej w czystości. Jednolita powierzchnia płyty zapewnia łatwość czyszczenia, gdyż powierzchnia bez załamań daje się łatwo i bez wysiłku wyczyścić. Nieco bardziej kłopotliwe są płyty posiadające ramkę, ponieważ pod tę ramkę mogą dostać się drobinki jedzenia i czyszczenie kuchenki będzie wymagało trochę więcej pracy.

Spodobało się? Daj lajka lub udostępnij znajomym. Za każdym razem, kiedy tego nie zrobisz, uronię małą łezkę.
Zbygniew
Zbygniew
Cześć Jestem szczęśliwy, że chciało Ci się zapoznać z całą treścią tego wpisu. Mam nadzieję, że dobrze Ci się go czytało. Będzie mi bardzo miło, jeśli zechcesz zamieścić jakiś komentarz do wpisu. Ale pamiętaj - nie spamuj!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *