Alergie pokarmowe u dzieci – skąd się biorą i co na nie poradzić

Alergie pokarmowe u dzieci – skąd się biorą i co na nie poradzić

Alergii można nabawić się niezależnie od wieku, dotyczy każdego z nas. W dzisiejszych czasach jej występowanie wzmogło się poprzez zbyt sterylny i higieniczny tryb życia codziennego, częste antybiotykoterapię, małodzietność, zmniejszoną liczbę porodów naturalnych na rzecz cięcia cesarskiego, dietę opartą na produktach przetworzonych oraz niską zachorowalność na choroby zakaźne wieku dziecięcego.

Poza czynnikami otaczającego nas i nasze dzieci środowiska, na które mamy jakikolwiek wpływ, alergię można nabyć genetycznie-dziedzicząc ją po rodzicach. Wystarczy, że jedno z nich choruje, a ryzyko wystąpienia alergii u dziecka jest duże i wzrasta, kiedy obydwoje rodziców cierpi na alergię.

Już w pierwszych chwilach życia dziecka możemy zadbać o odpowiednie wyposażenie bakteryjne poprzez decyzję o porodzie siłami natury oraz karmienie piersią przez co najmniej 6 pierwszych miesięcy życia dziecka. Dzięki tym dwóm naturalnym sposobom budujemy odporność dziecka i dbamy o jego florę bakteryjną od pierwszych chwil życia. Natomiast jeśli nie udało nam się ustrzec dziecka przed alergią pokarmową możemy pomóc mu wyrobić tolerancję na białko mleka krowiego, podając regularnie przez 3 miesiące Latopic doustny, który jako jedyny preparat zawiera polskie bakterie kwasu mlekowego przebadane na polskich dzieciach. Ma wygodną postać kapsułki, którą można otworzyć, jeśli są problemy z połykaniem tabletek.

Na zewnętrzne objawy, głównie atopowe zapalenie skóry, najlepiej sprawdzą się kosmetyki Latopic – naturalne w składzie i dostępne na stronie www.latopic.pl wraz z opisem wszystkich niezbędnych szczegółów. Najlepsze efekty osiągniemy, jeśli zastosujemy kompleksowe działanie – od wewnątrz i od zewnątrz. Dzięki temu, że emolienty mają różną postać, jesteśmy w stanie nawilżyć skórę (kremy), zatrzymać w niej wodę (lotiony, mleczka) oraz nadać jej gładkość (maści). Wszystko to spowoduje zatrzymanie świądu skóry, zmniejszenie rozległości zmian skórnych i zmniejszy ryzyko zakażenia gronkowcem złocistym.

Top content