7 kroków do wzbogacenia się

Proces bogacenia się nie wymaga posiadania ekstremalnie wysokiego przychodu, ale wymaga cierpliwości, pracowitości i realnie rozpatrywanych celów finansowych. Wykreowanie własnego planu bogacenia się 'krok po kroku’ niestety w większości przypadków nie sprawdza się. Wielu ludzi jest w stanie wzbogacić się bez konkretnie ustalonego planu i strategii, a przestrzegając jedynie kilku zasad, które sprawiają, że zwiększamy swoje szanse w powiększaniu stanu naszego konta. Nie ma magicznego sposobu na bogactwo – są jednak przydatne rady, które stosują ludzie zamożni – z widocznym skutkiem. Spróbuj i ty!

Ustal swój domowy budżet

Prowadzenie szczegółowych zapisków na temat domowych finansów pomaga kontrolować zasoby twojego portfela. Niekiedy nie masz nawet pojęcia, gdzie w ciągu miesiąca 'zniknęły’ twoje pieniądze. Dzieje się tak, gdyż nie kontrolujesz swoich wydatków, co jest bardzo częstym błędem. Aby świadomie dysponować swoimi środkami pieniężnymi, powinieneś wprowadzić do swego codziennego życia zapisywanie poszczególnych wydatków i wysokości swojego miesięcznego dochodu. W swoim domowym budżecie ustal ilość środków przeznaczanych comiesięcznie na rzeczy niezbędne, zapisuj płacone rachunki i kontroluj wydatki. Przekonasz się, że świadome korzystanie z własnych pieniędzy przyniesie korzyści. Ustalone 'progi’ pieniężne na poszczególne wydatki pozwolą ci na miłe zaskoczenie pod koniec miesiąca – będziesz zadziwiony tym, że w twojej kieszeni zostało kilka niewykorzystanych banknotów, które z powodzeniem możesz odłożyć na tzw. czarną godzinę.

Mądrze inwestuj swoje pieniądze

Wzbogacanie się to powiększanie swojego majątku. Jednym ze sposobów aby tego dokonać jest mądre inwestowanie pieniędzy. Inwestuj w kroki, które mają szansę pomnożenia twojego majątku. Nie wydawaj pieniędzy na rzeczy zbędne, a także staraj się unikać nieprzemyślanych zakupów. Jeśli masz zamiar otworzyć własny biznes, zaczynaj powoli i nie śpiesz się. Pieniądze inwestuj stopniowo, a nie wykładaj od razu niebotyczne sumy na coś, co może się nie udać. Skutkiem tego byłyby wielkie straty na twoim koncie. Jeśli zakładasz własną działalność, staraj się o możliwe dofinansowania. To pomoże ci wystartować na twojej drodze do sukcesu.

 Regularnie oszczędzaj

Kolejnym krokiem do wzbogacenia się jest wyrobienie w sobie nawyku oszczędzania. To bardzo ważne. Musisz nauczyć się tego, jak kontrolować swe finanse w taki sposób, aby w miarę możliwości oszczędzić. Bądź świadomym i mądrym konsumentem – nie przepłacaj za produkty, które możesz dostać po niższej cenie w innym miejscu. Sekretem ludzi których stać na wiele rzeczy jest właśnie umiejętność oszczędzania i mądrego planowania. Jak myślisz, kto zaoszczędzi pod koniec miesiąca więcej pieniędzy? Osoba, kupująca przez wzgląd na wygodę warzywa w osiedlowym sklepiku po wysokich cenach, czy osoba robiąca zakupy na targu gdzie ceny są niższe?

Powiększ swoje przychody

Spróbuj poszukać dodatkowego źródła przychodu. Masz uzdolnienia artystyczne? Jesteś specjalistą w jakiejś dziedzinie? Mądrym pomysłem będzie zorganizowanie sobie dodatkowego źródła zarobku. Możesz np. udzielać korepetycji w weekendy, co zasili twoje konto. Jeśli pasjonujesz się rękodziełem otwórz swój mały internetowy sklepik, który powiększy twój przychód. Jest wiele pomysłów. Wykorzystaj swą kreatywność i działaj.

Zmniejsz swoje wydatki

Ważnym krokiem jest szczegółowe rozpatrzenie swoich miesięcznych wydatków. Przeanalizuj, w jaki sposób możesz je zmniejszyć. Czasem wystarczy bardzo niewiele. Bądź rozsądny, nie kupuj rzeczy niepotrzebnych. Spróbuj także zmniejszyć swoje rachunki. Czy np. podczas mycia zębów nie zakręcasz wody? Czy używasz zmywarki do naczyń? Czy wyłączasz urządzenia elektrycznie gdy ich nie używasz? Wielu ludzi zapomina o tak podstawowych sprawach, co powoduje zwiększone rachunki. Przemyśl swoje działania i rozważ możliwości. Zainwestowanie w sprzęt taki jak np. zmywarka do naczyń na dłuższą metę pozwoli ci zaoszczędzić dużo pieniędzy na rachunku za wodę.

Stosuj się do swego planu

Stworzenie własnego planu oszczędzania to ważny krok, ale jak wiadomo nie załatwia on wszystkiego. Najważniejszą częścią planu jest oczywiście stosowanie się do owych ustaleń. Początkowo może być ci ciężko – podejmując te kroki zmieniasz przecież wiele w swoim życiu i musisz przyzwyczaić się do nowego trybu. Bądź cierpliwy. Po jakimś czasie oszczędzanie i mądre dysponowanie gotówką wejdzie ci w nawyk.

Zacznij bogacić się wcześnie

Im szybciej podejmiesz to wyzwanie, tym większa możliwość osiągnięcia sukcesu. Nie zniechęcaj się. Droga do sukcesu często jest drogą bardzo krętą i wymagającą dużego nakładu energii. Potrzeba także czasu, a co za tym idzie i cierpliwości. Powodzenia!

Spodobało się? Daj lajka lub udostępnij znajomym. Za każdym razem, kiedy tego nie zrobisz, uronię małą łezkę. A jeśli to zrobisz, to poczujesz same korzyści: zawsze dowiesz się o nowym poście, na FB zobaczysz więcej zabawnych historyjek z naszego życia, no i będziesz mógł obserwować fotki, które wrzucam na Instagram, są tak fantastyczne, że klękajcie narody.

4 komentarze do “7 kroków do wzbogacenia się”

 1. witam
  z moich analiz wynika, że aktualnie możliwa jest korekta cen w dół, jednak potem giełdy będą rosnąć aż do roku 2017. Prawdziwa zwała nastąpi w roku 2018.
  Tomasz – Niezależny Doradca Inwestycyjny – 7me-niebo @ wp . pl

 2. Z mojego doświadczenia najłatwiej wyjść z tej pętli pieniędzy, wyścigu szczurów właśnie przez początkowe maksymalnie przycięcie swoich wydatków – uproszczenie życia. Gdy już się trochę uspokoimy, to wtedy można zastanowić się nad jakimś pasywnym dochodem plus dochodem z pasji 🙂

  1. Michale,

   Niektórym osobom apetyt (wydatkowy) rośnie w miarę jedzenia. Dlatego warto zastanowić się głównie nad tymi wydatkami, które nie są aż tak bardzo konieczne. Oszczędności da się bez problemu zauważyć. Wystarczy zamiana długiej kąpieli na krótki prysznic i już oszczędzamy 2-3 złote.

 3. Zgadzam się, że wbrew pozorom najważniejszym z tych 7 wymienionych kroków jest zmniejszenie swoich wydatków, bez tego pozostałe siedem nie mają sensu. Dodam jeszcze, że w razie wątpliwości warto udać się do dobrego doradcy rachunkowo-finansowego, który dość chłodno i obiektywnie spojrzy na nasz budżet.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przewiń do góry