3 elementy, dzięki którym osiągniesz sukces w SEO

Tak sobie siedzę, patrzę i obserwuję, jak to ludzie tworzą wokół SEO i pozycjonowania stron internetowych atmosferę magii i rzeczy niestworzonych. Kiedy rozmawiam z ciocią, sąsiadem czy klientem często otrzymuję komunikat, że dla nich całe to pozycjonowanie to czarna magia, oni kompletnie tego nie rozumieją i nawet nie są w stanie pojąć co można zrobić, aby osiągać lepsze pozycje w wyszukiwarce Google.

Stwierdziłem, że nie będę już dłużej siedział i obserwował, a zwyczajnie w krótki i prosty sposób przedstawię 3 elementy, dzięki którym w SEO osiąga się sukces.

Tak, tylko trzy elementy. Może trochę rozbudowane, ale tylko trzy. Jestem przekonany, że w większości branż wystarczą one do tego, aby wbić się na pierwszą stronę wyników wyszukiwania przedstawianych w Google. Wiadomo, że są branże, w których „poczarować” trzeba więcej, ale zasadniczo osoby w nich działające z pewnością nie myślą o samodzielnym pozycjonowaniu strony, tylko mają na to budżet mierzony w kwotach minimum pięciocyfrowych i zlecają to na zewnątrz.

Co zatem zrobić, aby samodzielnie wypozycjonować stronę?

Podejrzewam, że znajdą się osoby, które stwierdzą, że chyba sobie kpię i strony internetowej w mało lub średnio konkurencyjnej branży nie da się wypozycjonować korzystając z 3 elementów, ale wiem, że będą one w błędzie. Zapamiętaj sobie już na początku, jeśli chcesz zrobić swojej stronie dobre SEO, to musisz mieć dobrze zrobioną stronę internetową, musisz ją rozwijać i rozbudowywać, a także musisz stworzyć dla niej zaplecze SEO. I tyle.

Zadbaj o dobrą optymalizację Twojej strony www

Twoja strona internetowa powinna być lekka, responsywna, bogata w treść, powinieneś zadbać o to, aby odpowiednio wykorzystywać na niej nagłówki Hx, znaczniki strong czy atrybuty alt przy grafikach. Nie możesz zapomnieć o odpowiednim ustawieniu tytułów i opisów stron i podstron dla wyszukiwarek. Temat jest obszerny, napisano na jego temat wiele tekstów czy poradników. Odsyłam Cię do mojego tekstu o darmowym audycie SEO, z niego dowiesz się więcej o tym, na co zwrócić uwagę przy optymalizacji swojej strony internetowej.

Rozbuduj stronę internetową

Jeśli zoptymalizowałeś już kwestie związane z Twoją stroną www, to teraz żadnym problemem nie będzie rozbudowanie jej. Stwórz bloga, aktywnie prowadź swoją stronę internetową, twórz kolejne podstrony budowane z myślą o grupach konkretnych słów kluczowych. W ten sposób w ramach serwisu stworzysz zoptymalizowane strony lądowania, które zwyczajnie łatwiej się pozycjonuje, a to z uwagi na to, że można mocno dopieścić je pod kątem określonych fraz wpisywanych przez ludzi w wyszukiwarce Google. Mówiąc krótko: Twoja strona ma żyć, ma rosnąć, ma być duża, ma być przepełniona wartościową treścią. Wtedy poczuje się w Google jak w domu i  będzie gotowa, aby witać gości z pierwszego miejsca.

Stwórz zaplecze SEO

Mam pełną świadomość tego, że samą optymalizacją nie zawsze da się osiągnąć TOPy. Aczkolwiek wierz mi, że czasem takie przypadki się zdarzają. Zwłaszcza w przypadku starych stron, do których prowadzi wiele mocnych linków, a moc ich nie była wykorzystywana z uwagi na źle stworzoną stronę.

Aby dodać stronie mocy trzeba ją podlinkować. Czyli umieścić w zewnętrznych serwisach internetowych linki, które będą przekierowywały do pozycjonowanej strony. Jeśli zaczniesz czytać o linkowaniu strony, to zaraz zostaniesz zaatakowany ofertami linkowania z katalogów, precli, blogów czy innych zewnętrznych serwisów. Nie mówię, że zawsze jest to złe, bo tak nie jest, ale mam dla Ciebie inną propozycję. Lepszą.

Stwórz własne zaplecze SEO. Stwórz kilka czy kilkanaście stron internetowych tematycznie powiązanych z Twoją działalnością. Jeśli działasz w branży konkurencyjnej, to możesz stworzyć kilka poziomów tego zaplecza, w ten sposób, aby najniższy poziom wspierał ten wyższy, a ten wyższy niech przekierowuje moc do Twojej strony internetowej.

W dzisiejszych czasach dobre zaplecze to nie tylko najlepszy sposób na pozycjonowanie strony, ale też genialne miejsce do pozyskiwania Klientów. Nawet jeśli jest ono drogie, to uwierz, że spłaci Ci się. Przede wszystkim wpływając na pozycje w Google, a dodatkowo generując ruch w postaci osób, które mogą być zainteresowane Twoją ofertą.

I tyle.

Top content